ناتالی وود؛ ستاره‌ای که هرگز معمای مرگش حل نشد

[ad_1]

وب سایت فیلم نت نیوز – یاسین محمدی: ناتالی وود زودتر از آن‌چه فکرش را بکند بازیگر شد و خیلی زودتر از آن‌چه کسی فکرش را بکند به مرگی مرموز درگذشت.

ناتالی وود که اگر زنده مانده بود، حالا ۸۰سالگی‌اش را جشن می‌گرفت، با نام اصلی ناتالیا زاخارنکو در سان‌فرانسیسکو به‌دنیا آمد با پدر و مادری که مهاجران اوکراینی و روس بودند. مادرش که روزگار سختی را از سر گذرنده بود، رؤیایش بازیگر دن دخترش ناتالیا بود و از همان کودکی او را مدام به سینما می‌برد و ذهنش را برای بازیگری آماده می‌کرد. وقتی فقط ناتالیا چهارساله بود کل خانواده را از سان‌فرانسیسکو به لس‌آنجلس برد تا در آنجا به رؤیایش تحقق ببخشد. مدیران اجرایی استودیو RKO نام هنری «ناتالی وود» را برای ناتالیا برگزیدند و این‌گونه ناتالی چند هفته پیش از تولد پنج‌سالگی‌اش نقشی ۱۵ ثانیه‌ای را بازی کرد.

۲۰ ژوئیه: تولد ستاره‌ای که هرگز معمای مرگش حل نشد

ناتالی هفت‌ساله در فیلم «فردا همیشگی است» (۱۹۴۶) در نقش یک دخترک یتیم آلمانی پس از جنگ جهانی دوم روبه‌روی بازیگران بزرگی چون اورسون ولز و کلودت کولبرت قرار گرفت. ولز بعدها درباره‌ی او گفت که او «مادرزاد حرفه‌ای بود و به‌طرز وحشتناکی خوب بود». بعد از این تجربه مادر ناتالی کمپانی فاکس قرن بیستم قرارداد نخستین نقش اصلی او را در فیلم «معجزه در خیابان سی‌وچهارم» (۱۹۴۷) بست. فیلم بعدها به یکی از آثار محبوب کلاسیک ایام کریسمس بدل شد و ناتالی را درمیان برترین ستاره‌های کودک هالیوود قرار داد که در سال‌های بعد در نزدیک به ۲۰ فیلم نقش دختر خانواده را بازی می‌کرد و چون تمام وقتش را در استودیوهای فیلم‌سازی می‌گذراند، فرصتی برای مدرسه رفتن نداشت و طبق قانون ایالت کالیفرنیا باید تا ۱۸سالگی روزانه لااقل سه ساعت را در کلاس درس‌های واقع در استودیوهای هالیوود می‌گذراند.

در دهه‌ی ۱۹۵۰ پای ناتالی به سریال‌های پرمخاطب تلویزیونی باز شد و وقتی در ۱۶سالگی با جیمز دین در «شورش بی‌دلیل» (۱۹۵۵) هم‌بازی شد، از پوست بازیگر کودک بیرون آمد تا به ستاره‌ای نوجوان بدل شود. همین پوست‌اندازی کافی بود تا نخستین نامزدی اسکارش را به‌دست بیاورد؛ اسکاری که درنهایت به جو وان فلیت، بازیگر مکمل فیلم «شرق بهشت» (۱۹۵۵) رسید.

۲۰ ژوئیه: تولد ستاره‌ای که هرگز معمای مرگش حل نشد
ناتالی وود و جیمز دین در فیلم «شورش بی‌دلیل»

وود بعد از این موفقیت در نقشی کوتاه اما حیاتی در فیلم «جویندگان» (۱۹۵۶) جان فورد ظاهر شد. او در همان سال از دبیرستان فارغ‌التحصیل شد و با کمپانی برادران وارنر قرارداد بست. دوره‌ی نقش دختر خانواده تمام شده بود و حالا برادران وارنر مدام نقش «نامزد» به او می‌دادند که خیلی خوشایندش نبود و باعث سقوط کارنامه‌ی کاری‌اش شد.

او که در سال ۱۹۵۱ با تماشای فیلم «اتوبوسی به‌نام هوس» با کارگردانی الیا کازان و بازی ویوین لی نگاه تازه‌ای به بازیگری پیدا کرده بود، همواره مترصد فرصتی برای همکاری با کازان بود که این فرصت ده سال بعد با «شکوه علفزار» (۱۹۶۱) به‌دست آمد تا وود بتواند خودش را از گرداب فیلم‌های بدی که گریبانش را گرفته بودند رهایی بخشد و در قامت ستاره‌ای «بزرگ‌سال» دوباره در سینما متولد شود.

۲۰ ژوئیه: تولد ستاره‌ای که هرگز معمای مرگش حل نشد

ناتالی وود در ۱۹ سالگی با رابرت واگنر ازدواج کرد و پنج سال بعد از او جدا شد. در ۳۱ سالگی با یک کارگزار و نویسنده‌ی بریتانیایی به‌نام ریچارد گرگسون ازدواج کرد، اما این ازدواج هم سه سال بعد به جدایی انجامید و او بلافاصله دوباره با رابرت ازدواج کرد که این بار این رابطه ۹ سال دوام آورد تا با مرگ ناگهانی و مرموز ناتالی در ۴۳سالگی به پایان راه رسید تا او هم پس از جیمز دین و سال مینئو، سومین بازیگر «شورش بی‌دلیل» باشد که به سرنوشتی تراژیک دچار می‌شود.

ناتالی وود در جریان یک سفر با قایق تفریحی غرق شد و هنوز بسیاری از جنبه‌های مرگ او مرموز باقی مانده است، به‌ویژه که گزارش کالبدشکافی آثار کبودی‌ها و خراش‌هایی را پیش از غرق شدن روی جنازه تأیید کرد. بااین‌حال قاضی پرونده به نتیجه‌ای نرسید و حکم به مرگ به‌دلیل «غرق شدن تصادفی» داد. ۳۰ سال بعد یکی از شهود اعتراف کرد که شهادت دروغ داده و ناتالی و همسرش رابرت بعدازظهر روز آخر با هم بحث‌وجدل داشته‌اند. پرونده دوباره گشوده شد و در سال ۲۰۱۲ رئیس پزشکی قانونی لس‌آنجلس گواهی فوت ناتالی وود را از «غرق شدن تصادفی» به «غرق شدن و عوامل نامشخص دیگر» تغییر داد، اما درنهایت پرونده در بخش پرونده‌های حل‌نشده‌ی پلیس بایگانی شد.

۲۰ ژوئیه: تولد ستاره‌ای که هرگز معمای مرگش حل نشد
خبر مرگ ناتالی وود تیتر یک روزنامه لس‌آنجلس تایمز

از فیلم «شورش بی‌دلیل» را در میان آثار مهم جیمز دین سخن گفتیم و حالا چهار فیلم برتر دیگر ناتالی وود را مرور می‌کنیم:

۴) مسابقه‌ی بزرگ (The Great Race) (۱۹۶۵)

۲۰ ژوئیه: تولد ستاره‌ای که هرگز معمای مرگش حل نشد

ناتالی وود در این کمدی اکشن و ماجراجویانه به کارگردانی بلیک ادواردز با تونی کرتیس و جک لمون هم‌بازی شد. در این فیلم «گریت لزلی» (کرتیس) و «پروفسور فیت» (لمون) در آغاز قرن بیستم رقابتی مرگبار با هم دارند و تصمیم می‌گیرند از نیویورک تا پاریس با هم مسابقه‌ی اتومبیل‌رانی بدهند و شرکت‌کنندگان دیگری هم به این مسابقه اضافه می‌شوند از جمله «مگی دوبوا» (ناتالی وود) عکاس خبری یک روزنامه‌ی مهم نیویورک. وود که به‌تازگی از واگن جدا شده بود، حال‌وروز خوشی نداشت و در ابتدا نمی‌خواست در این فیلم بازی کند، اما کمپانی برادران وارنر به او پیشنهاد کرد که اگر بازی در این فیلم را بپذیرد، نقش اصلی فیلم «درون دیزی کلاور» (۱۹۶۵) را هم به او خواهد داد و توافق حاصل شد. فیلم با بودجه‌ی ۱۲میلیون دلاری ساخته شد تا پرهزینه‌ترین فیلم کمدی تا آن زمان لقب بگیرد. بااین‌حال فروش بالغ‌بر ۲۵میلیون دلاری این فیلم موفقیت اقتصادی‌اش را تضمین کرد و جای هیچ حرف‌وحدیثی باقی نگذاشت. این فیلم در پنج رشته‌ی فنی نامزد اسکار شد و جایزه‌ی بهترین جلوه‌های صوتی را گرفت.


۳) عشق با غریبه‌ی مطلوب (Love with the Proper Stranger) (۱۹۶۵)

۲۰ ژوئیه: تولد ستاره‌ای که هرگز معمای مرگش حل نشد

این درام کمدی‌رمانتیک با کارگردانی رابرت مالیگن داستان «انجی روسینی» (با بازی ناتالی وود) را روایت می‌کند؛ فروشنده‌ی یک فروشگاه زنجیره‌ای که در رابطه‌اش با یک موزیسین به‌نام «راکی پاپاسانو» (با بازی استیو مک‌کوئین) به مشکلی حاد برمی‌خورد. فیلم با بودجه‌ی ۵/۸میلیون دلاری ساخته شد. نمایش فیلم در بخش مسابقه‌ی جشنواره‌ی ماردل‌پلاتا با جایزه‌ی بازیگری برای ناتالی وود همراه بود. فیلم همچنین توانست پنج نامزدی در اسکار به‌دست بیاورد از جمله بهترین بازیگر اصلی زن (وود) و بهترین فیلمنامه. وود و مک‌کوئین در گلدن‌گلوب هم نامزد جایزه شدند. وود اسکار را به پاتریشیا نیل بازیگر فیلم «هاد» باخت و گلدن‌گلوب را به لزلی کارون بازیگر فیلم «اتاق ال‌شکل» واگذار کرد.


۲) داستان وست‌ساید (West Side Story) (۱۹۶۱)

۲۰ ژوئیه: تولد ستاره‌ای که هرگز معمای مرگش حل نشد

این درام موزیکال جنایی با کارگردانی رابرت وایز و جروم رابینز اقتباسی سینمایی از یک نمایش موزیکال به همین نام است که در سال ۱۹۵۷ به‌روی صحنه رفت و خود آن نمایشنامه هم متأثر از «رومئو و ژولیت» شکسپیر بود. ناتالی وود در این فیلم در نقش «ماریا» ظاهر می‌شود که نامزد «چینو» است، اما عاشق «تونی» می‌شود. نمایش فیلم با تحسین گسترده‌ی منتقدان همراه شد با فروش ۴۴میلیون دلاری در برابر بودجه‌ی ۶میلیونی‌اش، پس از انیمیشن «صدویک سگ خال‌دار»، دومین فیلم پرفروش سال شد. همچنین این فیلم در ۱۱ رشته نامزد اسکار شد که از این تعداد ۱۰ جایزه را به خود اختصاص داد و رکورد بیشترین اسکار را در میان فیلم‌های موزیکال تاریخ سینما از آن خود کرد. از اسکارهای این فیلم می‌توان به جوایز بهترین فیلم، کارگردان، بهترین بازیگر مکمل مرد و زن (جورج چاکریس و ریتا مورنو) اشاره کرد. ناتالی وود که برای فیلم دیگرش «شکوه علفزار» نامزد اسکار شده بود، در فهرست نامزدهای «داستان وست‌ساید» قرار نگرفت؛ چراکه اسکار یکی از پرترافیک‌ترین سال‌هایش را در حضور فیلم‌هایی مثل «داستان وست‌ساید»، «محاکمه در نورنبرگ»، «بیلیاردباز»، «دو زن»، «صبحانه در تیفانی»، «ال‌سید»، «زندگی شیرین»، «توپ‌های ناوارون» و «شکوه علفزار» می‌گذراند.


۴) شکوه علفزار (Splendor in the Grass) (۱۹۶۱)

۲۰ ژوئیه: تولد ستاره‌ای که هرگز معمای مرگش حل نشد

این درام عاشقانه‌ با کارگردانی الیا کازان داستان عشق دختری نوجوان به‌نام «دینی» (با بازی ناتالی وود) و پسری به‌نام «باد استمپر» (با بازی وارن بیتی) را روایت می‌کند. «دینی» به توصیه‌ی مادرش از عشق می‌گریزد، اما نصیحت پدر «باد» دقیقاً برعکس است. ناتالی وود شش سال پس از نخستین نامزدی‌اش در اسکار و درحالی‌که مسیری رو به افول را طی کرده بود با این فیلم دوباره احیا شد و به نامزدی دومش دست یافت؛ اما گفتیم که اسکار ۱۹۶۲ از بخت او چه سال درخشانی را گذراند و در رشته‌ی بهترین بازیگر اصلی زن او رقبایی چون سوفیا لورن بازیگر فیلم «دو زن» و آدری هپبورن بازیگر فیلم «صبحانه در تیفانی» را پیش رو داشت که جایزه هم نهایتاً به سوفیا لورن رسید. در گلدن‌گلوب هم جایزه به جرالدین پیج بازیگر «تابستان و دود» رسید و در بفتا آن بنکرافت با فیلم «معجزه‌گر» گوی سبقت را از همه ربود تا جوایز مهم سال طوری تقسیم شود که دست ناتالی وود با دو فیلم درخشان و ماندگار «داستان وست‌ساید» و «شکوه علفزار» خالی بماند.

[ad_2]

ستاره هایی که برای بهترین فیلمشان پول کمی گرفتند

[ad_1]

برترین ها – ترجمه از احمد محمدی: بازیگری یکی از پردرآمدترین شغل های دنیاست. بسیاری از مردم به خاطر شهرت و مخصوصا ثروت، آرزوی بازیگر شدن دارند. البته بازیگران بلافاصله برای ایفای یک نقش، میلیون ها دلار دریافت نمی کنند! همانطور که این ۱۰ هنرمند می توانند به شما بگویند که بازی در هر نقش به معنی پارو کردنِ پول نیست! برخی از این بازیگران برای بازی در یک فیلم تقریبا هیچ نگرفتند و خیلی های شان هم موقعی آن نقش را بازی کردند که تازه کار نبودند و اسم و رسمی به هم زده بودند؛ بنابراین می دانستند که به جیب زدن میلیون ها دلار از یک فیلم چه مزه ای می دهد اما با این حال و با علم به این که نقشی که قرار است بازی کنند آورده مالی زیادی برای شان نخواهد داشت، آن را قبول کردند.

دستمزد برخی از بازیگران این لیست برای فیلم مورد نظر، چند صد هزار دلار بوده است؛ با این حال در مقایسه با قراردادهایی که معمولا می بندند (بالای میلیون دلار) رقم ناچیزی محسوب می شود. سایر بازیگران لیست هم دستمزدهای پایینی در حد چند هزار دلار دریافت کرده اند.

۰۱) لیندسی لوهان: کمتر از ۳۰۰۰ دلار برای بازی در فیلم «کانیونز» (The Canyons)

سوپراستار‌هایی که برای بازی در بهترین فیلم شان تقریبا هیچ نگرفتند!

روزگاری بود که لیندسی لوهانِ جوان، یکی از انتخاب های اول کارگردان های هالیوود به شمار می آمد و البته هنوز هم از اعضای خانواده هالیوود محسوب می شود. به همین دلایل باور این که برای بازی در فیلم «کانیونز» فقط روزی ۱۰۰ دلار گرفته، دشوار به نظر می آید؛ جمعا ۲۳۰۰ دلار برای ۲۳ روزی که برای این فیلم جلوی دوربین می رفت!

اما لیندسی لوهان برای رهایی از کلیشه ای که به دلیل بازی های سال های جوانی اش از او در اذهان ساخته شده بود، بازی در این فیلم را پذیرفت؛ فیلمی که متاسفانه خوب هم از آب در نیامد و کمتر کسی برای دیدنش به سینما رفت.


۰۲) اپرا وینفری: کمتر از ۵۰,۰۰۰ دلار برای بازی در فیلم «رنگ ارغوانی» (Color Purple)

سوپراستار‌هایی که برای بازی در بهترین فیلم شان تقریبا هیچ نگرفتند!

چطور می توان تصور کرد نام شخصی به ثروتمندی اپرا وینفری در این لیست باشد؟! اما اپرا در آغوش ثروت و مکنت زاده نشد و باید برای به دست آوردنش تلاش می کرد! در زمان حاضر اپرا یکی از هنگفت ترین دستمزدهای دنیا را به خود اختصاص می دهد و حتی رکورد درآمد روزانه یک میلیون دلار را در کارنامه اش ثبت کرده است.

به همین دلیل شنیدن این که برای بازی در فیلم «رنگ ارغوانیِ» استیون اسپیلبرگ چقدر دستمزد گرفته، آدم را شوکه می کند! اپرا وینفری برای این بازی کلا ۳۵,۰۰۰ هزار دلار گرفت؛ پولی که در حال حاضر با آن ثروت افسانه ای اش، شاید ۳ دلار و ۵۰ سنت هم به نظرش نیاید! و البته بازی اش در این فیلم به قدری تحسین برانگیز بود که او را کاندیدای جوایز بسیاری کرد.


۰۳) رایان گاسلینگ: هفته ای هزار دلار برای بازی در فیلم «نیمه ی نلسون» (Half Nelson)

سوپراستار‌هایی که برای بازی در بهترین فیلم شان تقریبا هیچ نگرفتند!

افراد زیادی مشهور شدن رایان گاسلینگ بعد از بازی در فیلم «دفترچه یادداشت» (Notebook) به خاطر دارند. همه عاشق جذابیت او شده بودند. کمی بعد از آن، رایان در فیلمی به نام «نیمه ی نلسون» ایفای نقش کرد که دستمزدش فقط هفته ای هزار دلار بود! کمی غیرمنطقی به نظر می آمد، چرا که او در «دفترچه یادداشت» خوش درخشیده بود.

با این که این فیلم زیاد دیده نشد و خیلی ها آن را دست کم گرفتند، اما رایان گاسلینگ را کاندیدای دریافت اسکار نقش اول کرد. از آن زمان بود که رایان، دستمزدهای ناچیز را پشت سر گذاشت و به قراردادهای میلیونی رسید.


۰۴) متیو مک کانهی: ۲۰۰,۰۰۰ دلار برای بازی در فیلم «باشگاه خریداران دالاس» (Dallas Buyers Club)

سوپراستار‌هایی که برای بازی در بهترین فیلم شان تقریبا هیچ نگرفتند!

متیو مک کانهی از سال ۲۰۰۰ میلادی با نقش آفرینی در فیلم های رمانتیک کمدی حضور خودش را در هالیوود تثبیت کرد. اما اخیرا با ایفای نقش های جدی استادیش در بازیگری را به همه دنیا نشان داده است. این موضوع به خوبی در فیلم «باشگاه خریداران دالاس» که او را کاندیدای اسکار کرد، نمایان است.

با وجود دستمزد کمی که دریافت کرد، «باشگاه خریداران دالاس» یکی از فیلم هایی است که تاثیر زیادی روی زندگی مک کانهی گذاشت و کارگردان ها را متوجه پتانسیل های بازیگری او ساخت و از آن زمان بود که پیشنهادهای بازی در نقش های جدی یکی پس از دیگری به سمت او سرازیر شد.


۰۵) جورج کلونی: تخفیف های نجومی برای بازی در فیلم های مهم

سوپراستار‌هایی که برای بازی در بهترین فیلم شان تقریبا هیچ نگرفتند!

وقتی که نام هالیوود آورده می شود، در کنار اسامی مانند بن افلک، مت دیمون و تام کروز؛ همه به یاد جورج کلونی نیز می افتند. او در زمره بازیگرانی است که بالاترین سطح دستمزد را به خود اختصاص می دهند اما در عین حال بسیار هنرمند فروتنی است و عقایدی مخصوص خودش دارد که با توجه به آنها بازی هایش را انتخاب می کند.

برای مثال مشهور است که اگر فیلمی از نظر جورج کلونی با اهمیت باشد، تخفیف های نجومی برای دستمزدش قائل می شود. او برای بازی در فیلم هایی مانند «شب به خیر» (Good Night) و «فرزندان» (Descendants)، تنها چند صد هزار دلار دریافت کرد. البته چند صد هزار دلار مبلغ کمی نیست اما برای امثال جورج کلونی که معمولا قراردادهای چند میلیونی می بندند واقعا تخفیف زیادی است!


۰۶) برد پیت: دستمزد ناچیز برای فیلم «تلما و لوییز» (Thelma and Louise)

سوپراستار‌هایی که برای بازی در بهترین فیلم شان تقریبا هیچ نگرفتند!

برد پیت هم یکی از بالاترین دستمزدها را در هالیوود دریافت می کند اما ابتدای بازیگری اش از این خبرها نبود! این فیلم «تلما و لوییز» بود که کار و بار برد پیت را سکه کرد و فرصت های بی شمار بازیگری را پیش پایش نهاد. البته برای آن فیلم فقط ۶,۰۰۰ دلار دریافت کرد! برای مقایسه، قرارداد بازی در فیلمی مثل «باشگاه مبارزه» (Fight Club) 17.5 میلیون دلار بود. مطمئنا هر وقت برد پیت یاد فیلم تلما و لوییز بیفتد از دستمزدی که دریافت کرد، خنده اش خواهد گرفت!


۰۷) جنیفر لارنس: دریافت شندرِ غاز برای یکی از اولین فیلم هایش

سوپراستار‌هایی که برای بازی در بهترین فیلم شان تقریبا هیچ نگرفتند!

او هم مانند برد پیت، بسیار فروتنانه استارت بازیگری اش را زد! جنیفر لارنس تا به امروز قراردادهای میلیونی بسیاری برای ایفای نقش هایش بسته است اما او هم بالاخره باید از یک جایی شروع می کرد و این آغاز، فیلمی بود به نام «استخوان زمستان» (Winter’s Bone). جنیفر در زمان اجرای آن نقش بسیار جوان بود و این در فیلم نیز کاملا مشخص است.

او برای این نقش کلا ۳۰۰۰ دلار دستمزد گرفت اما فیلم به خوبی دیده شد و بازی زیبای جنیفر چشم منتقدان هالیوود را خیره کرد و کاندیدای اسکار بهترین بازیگر زن شد! جهت اطلاع تان باید عرض کنم که رقم قراردادهای جنیفر خانم در حال حاضر دور و برِ ۲۰ میلیون دلار می پلِکد!


۰۸) تام کروز: فقط ۱۰۰,۰۰۰ دلار برای فیلم «مگنولیا» (Magnolia)

سوپراستار‌هایی که برای بازی در بهترین فیلم شان تقریبا هیچ نگرفتند!

از هر کس بپرسید سقف قرارداد بازیگری در هالیوود متعلق به چه کسی است؟ بی بروبرگرد یکی از نام هایی که به ذهن اش خطور کند، تام کروز است! خب، پس در لیست ما چه می کند؟! به این دلیل که برای بازی در فیلم مگنولیا فقط ۱۰۰,۰۰۰ دلار دریافت کرد. شاید برخی فکر کنند که صد هزار دلار هم پول کمی نیست ولی این مبلغ برای بازیگری در سطح تام کروز، پول خرد هم حساب نمی شود!

تام کروز در فیلم هایی مثل سری «ماموریت غیرممکن» میلیون ها دلار دریافت می کند پس چرا باید نقشی را با دستمزد صد هزار دلار بازی کند؟! به خاطر این که وقتی فیلمنامه اش را خواند، به حدی تحت تاثیر قرار گرفت که گفت مبلغ قرارداد اصلا برایش مهم نیست و فقط می خواهد بهترین بازی ممکن را در این فیلم انجام دهد.


۰۹) داستین هافمن: فیلم «فارغ التحصیل» (The Graduate)

سوپراستار‌هایی که برای بازی در بهترین فیلم شان تقریبا هیچ نگرفتند!

فیلم «فارغ التحصیل» با بازی داستین هافمن، عنوان یکی از پرفروش ترین فیلم های تاریخ را یدک می کشد! این فیلم از زمان ساخت تا به حال فروش باورنکردنی ۱۰۴,۹۴۵,۳۰۵ دلار را تجربه کرده است اما داستین هافمن بیچاره فقط ۱۷,۰۰۰ دلار دستمزد گرفت! چرا؟ به خاطر این که به یک بنده خدا هفده هزار دلار بدهی داشت و سریع قرارداد را امضا کرد.

البته همین فیلم بود که سکوی پرتاب داستین هافمن به اوج موفقیت شد و هنوز ۱۰ سال از بازی در آن نگذشته بود که برای ایفای نقش در فیلم «پاپیون» 1.25 میلیون دلار دریافت کرد اما مطمئنا هنوز که هنوز است به خاطر آن هفده هزار دلار خودش را نبخشیده است!


۱۰) جیم کری: قرارداد صفر دلاری در فیلم «مرد بله گو» (Yes Man)

سوپراستار‌هایی که برای بازی در بهترین فیلم شان تقریبا هیچ نگرفتند!

از آنجایی که جیم کری بازیگر فروتنی است، وقتی برای امضای قرارداد «مرد بله گو» رفت، اصلا تقاضای پول نقد نکرد! در عوض چند درصد از فروش ناخالص فیلم را خواست. واقعا شجاعانه رفتار کرد چون ممکن بود فیلم در گیشه شکست بخورد و حتی یک دلار هم دستش را نگیرد! اما از بخت بلندش، فیلم نه تنها شکست نخورد بلکه در کل ۲۲۵ میلیون دلار فروش کرد! به این ترتیب قراردادی که جیم کری بسته بود، ۳۶٫۲ درصد از سود ناخالص فیلم را روانه جیب او ساخت؛ یعنی ۳۵ میلیون دلار ناقابل!

[ad_2]